ECT Grup Logo
Kariyer Destek İletişim
Ana Sayfa
Satış
Ölçüm
Koruma ve Kontrol
Kalite ve Ölçümleme
Harmonik Filtreleme ve Güç Faktörü Düzeltme
Darbe Koruma Sistemleri
Park Yönlendirme ve Otopark Otomasyon
Access Kontrol
Elektrikli Araç Şarj Sistemleri
 
Elektrikli Araç Şarj Sistemleri
   Elektrikli Araç Şarj Sistemleri

Elektrikli Araç Şarj İstasyonuElektrikli Araç Şarj İstasyonu
Elektrikli araçlar teknolojik, ekonomik ve çevresel nedenlerden dolayı günümüzün gerçeklerinden biri haline gelmiştir. Hızla artan dünya nüfusu ile birlikte artış gösteren enerji talebi ve bunun yanında azalan doğal kaynaklar, petrol fiyatlarının her sene katlanarak yükselmesine neden olmaktadır. Bunun yanında içten yanmalı motorların yarattığı yüksek oranda karbon salınımı ve sonucunda oluşan çevresel sorunlar, elektrikli araçların kullanımını zorunlu hale getirmiştir.


Neden Elektrikli Araçlar?

Elektrikli enerjisi ile çalışan araçların yaygınlaşmasının önündeki en büyük engel ise elektrikli araç şarj istasyonlarının ve bu üniteleri verimli şekilde kullanacak altyapı sistemlerinin gelişmemiş olmasıdır. Bu nedenle elektrikli araçların tüketicilere sunulmasından önce birçok farklı noktada konumlandırılan şarj istasyonlarına ve altyapı sistemlerine yatırım yapılması gerekmektedir. ECT Grup'un sağladığı RVE elektrikli araç şarj sistemi tüm bu sorunları tek bir sistem altında çözebilmektedir.

RVE Nedir?
RVE sokaklar, açık alanlar, kapalı otoparklar ve ev kullanıcıları için farklı türden ihtiyaçlara cevap verebilen, dış etkenlere karşı dayanıklı ve korumalı elektrikli araç şarj istasyonu ünitelerinden oluşmaktadır.

RVE elektrikli araç şarj istasyonlarında araçlarını şarj etmek isteyen sürücüler, ödeme noktalarından temin edecekleri Mifare temassız kartlarına istedikleri oranda bakiye yüklerler. Kullanıcılar, kartlarından bulunan bakiye oranı doğrultusunda
herhangi bir noktada bulunan RVE elektrikli araç şarj istasyonunda araçlarını kolayca şarj edebilirler.

RVE şarj istasyonlarının fiziksel tasarımı ve ön ödeme sistemi her türlü dolandırıcılık ve hileye karşı yüksek koruma sağlar. Dayanıklı çelik kasa yapısı darbelere dayanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Mifare kartlara sahip ön ödeme sistemi ise sistemin kötü niyetli kullanımlara karşı son derece güvenli kılar, kaçak elektrik kullanım olasılığını ortadan kaldırır.

Dolandırıcık ve Hileye Karşı Yüksek Koruma
Elektrikli araçların kullanılması için şarj istasyonlarını etkin şekilde yönetecek ve varolan elektrik altyapısını en verimli şekilde kullanabilecek akıllı enerji yönetim sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Akıllı Şarj SistemiAkıllı Şarj Sistemi
Aksi takdirde araç şarj işleminin yoğun olduğu bölgelerde özelliklede enerji talebinin yüksek olduğu saatlerde oluşabilecek yük artışı, mevcut elektrik altyapısında ciddi hasarlara neden olacaktır. Bunu engellemenin tek yolu elektrikli araçların şarj talebini doğru yönlendirebilecek akıllı şarj sistemleri kurmaktır.

RVE sahip olduğu akıllı şarj sistemi sayesinde, elektrikli araçların yaratacağı ek yük sorunu ortadan kaldırılarak, mevcut altyapıda oluşabilecek çökmeler engellenir, araç kullanıcılarının optimum düzeyde şarj hizmetinden yararlanabilmeleri sağlanır.

Şarj İstasyonları

Şarj İstasyonları Şarj İstasyonları          

Araç Park Kutuları

Araç Park Kutuları Araç Park Kutuları Araç Park Kutuları Araç Park Kutuları      


Akseuarlar ve diğer ürünler

Akseuarlar ve diğer ürünler Akseuarlar ve diğer ürünler          


 
I Telefon
: +90 216 313 71 00
I Faks : +90 216 313 27 83
I E-Posta : info@ectgrup.com.tr
     
I Adres : Genel Merkez
ECT Plaza Y.Dudullu Mah. Kızkalesi Sok. No: 15
Ümraniye /
İSTANBUL

I Ana Sayfa I Üretim I Markalar I Destek
I Hakkımızda I Taahüt I Çözüm Ortaklarımız I İletişim
I Satış I Servis I Kariyer    
I ECTGRUP www.ectgrup.org © 2010 Her Hakkı Saklıdır. I Web Tasarım NMI New Media Istanbul